Спеціалізований портал з продажу нерухомості представив оновлений звіт власного аналітичного центру за квітень 2023 року. В дослідженні проаналізував стан ринку новобудов і житла на вторинному ринку нерухомості, ціни на житло в Україні та в столиці.
Спеціалізований портал з продажу нерухомості представив оновлений звіт власного аналітичного центру за квітень 2023 року. В дослідженні проаналізував стан ринку новобудов і житла на вторинному ринку нерухомості, ціни на житло в Україні та в столиці.
Розвиток будівництва житла не повинен залежати від свавілля регіональних чиновників, й ухвалення законопроєкту № 5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», попри неоднозначну оцінку фахової спільноти, є дуже важливим для завершення містобудівної реформи. Про це розповів девелопер Володимир.
Законопроєкт 5655, який вносить кардинальні зміни у містобудівне та архітектурне законодавство, є предметом конфліктів та суперечок між його авторами та критиками ще з 2021 року. З тих пір в нього внесений ряд змін, а сам проєкт проголосований в першому та другому читаннях Верховною Радою та вже кілька місяців лежить у президента Зеленського, який його не підписує та не ветує.
Консультуючись з обома сторонами, журналісти розібрались у кількох контраверсійних положеннях 5655. У цій статті пояснюється на практичних кейсах, як буде застосовуватись нове законодавство, що воно змінює та показуємо у кожному випадку, де тут суть конфлікту.
Під час майбутньої реконструкції застарілого житлового фонду в Україні, яка передбачена законопроєктом № 6458, мають бути унеможливлені всі корупційні ризики. Це чи не найголовніша умова, вконання якої запускає можливість почати реконструкцію. Тому відповідна парламентська робоча група працює спільно з Інститутом законодавчих ідей та НАЗК над її реалізацією.
Згідно із Законом України Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на послугу з розподілу природного газу, теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Водночас, чинними законодавчими актами не встановлено мораторій на зміну (підвищення) тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.
НАЕК «Енергоатом» та британська компанія Rolls-Royce SMR підписали Меморандум про взаєморозуміння. Документ надасть можливості для майбутньої співпраці щодо відновлення України шляхом розгортання малих модульних реакторів (ММР).Про це повідомляє ДП «НАЕК «Енергоатом».
Після початку повномасштабної війни росії проти України на ринку котеджних містечок країни розпочали продажі 80 нових проектів. Як свідчать дані дослідження, проведеного порталом з пошуку нерухомості, на початок березня 2023 року всього у продажу представлено 522 проекти котеджних містечок в Україні, тоді як у лютому 2022 року їх налічувалося 681.
Наразі Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури офіційно завершило ліквідацію ДАБІ. Роботу припинили всі її 24 територіальні органи, закрито 5420 виконавчих проваджень у судових справах.
Ринок праці в Україні стрімко зростає, починаючи з січня, при цьому вакансії у будівельній галузі демонструють один із найвищих приростів.
Днями Верховна Рада ухвалила законопроєкт 8172, який зобов’язує міста заміняти дизельний транспорт електробусами.
Починаючи з першого січня 2028 року, закон заборонятиме містам закуповувати більш як 50% дизельних автобусів. Принаймні половину кількості транспорту в закупівлях мають складати електробуси або ж автобуси на газу чи водні. Від 2030 року міста взагалі не зможуть купувати дизельний транспорт.